Professor Margus Viigimaa valiti Tallinna Tehnikaülikooli aasta teadlaseks

Tallinna Tehnikaülikool kuulutas Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel välja ülikooli möödunud aasta silmapaistvamad teadlased, teaduartiklid ja projektid. Aasta teadlaseks valiti tervisetehnoloogiate instituudi professor Margus Viigimaa.

2020. aastal avaldas Viigimaa 14 kõrgeima teadusliku tasemega publikatsiooni. Mitmeid neist käsitlevad varajase veresoonte lubjastuse diagnoosimist määrates arterite jäikust. Samuti avaldas Viigimaa esimese autorina artikli „Update of the position paper on arterial hypertension and erectile dysfunction“, mis ilmus Euroopa kõrgeima mõjufaktoriga kõrgvererõhktõvele pühendatud ajakirjas Journal of Hypertension. Tegemist on Euroopa Kõrgvererõhktõve Ühingu ametliku käsitlusjuhisega, mis võtab kokku Viigimaa viimase kümne aasta teadustöö selles valdkonnas.

Margus Viigimaa on rahvusvaheliselt tunnustatud erialaliider. Ta on Euroopa Kardioloogide Seltsi ja Ameerika Kardioloogia Kolleegiumi eristaatusega liige, tal on Euroopa kõrgvererõhktõve spetsialisti kvalifikatsioon ning ta juhib Euroopa Kõrgvererõhktõve Ühingu Tallinna teaduskeskust. Viigimaa oli ka 2020. aastal toimunud Balti Ateroskleroosi Ühingu kongressi orgkomitee esimees. Ta on mitmete erialaorganisatsioonide aktiivne liige, panustades ka nende juhtimisse.

2007. aastal pälvis Margus Viigimaa Eesti Vabariigi Punase Risti III klassi aumärgi.

Eesti Kardioloogide Selts õnnitleb oma auliiget tunnustuse puhul!

https://taltech.ee/uudised/taltechi-aasta-teadlane-tervisetehnoloogiate-professor-margus-viigimaa-noorteadlane

Viigimaa

Uudiste arhiiv
Semetron
Johnson&Johnson
Pfizer
Swixx BioPharma
Berlin-Chemie Menarini
Servier
iPharma
Biotronik
UAB “GRAINA”
Novo Nordisk
Amgen
Anka Medical
Hansa Medical
Astra Zeneca
Boehringer-Ingelheim
Novartis
Bayer
Krka
Meditsiinigrupp
Surgitech
Abbott