Estonian Society of Cardiology won a prize for their NBCC congress

Aasta Konverentsiteo auhinna sai juunikuus Eestis toimunud kardioloogide tippkongress. Enam kui kuuesaja osalejaga 25. Põhjamaade-Balti Kardioloogide Kongress tõi kokku külastajad enam kui kahekümnest riigist.

Aasta Konverentsiteo tiitli pälvis kuuesaja osalejaga kardioloogide kongress

Aasta Konverentsiteo auhinna sai juunikuus Eestis toimunud kardioloogide tippkongress. Enam kui kuuesaja osalejaga 25. Põhjamaade-Balti Kardioloogide Kongress tõi kokku külastajad enam kui kahekümnest riigist.

Kongressi peakorraldaja professor Margus Viigimaa sõnul aitab rahvusvahelise kongressi korraldamine väikeriigi häälel kaugemale kõlada. „Eesti on olnud viimased kaks aastat Põhjamaade ja Balti riikide kardioloogide seltsi eesistujamaa. Tänu sellele sai meile osaks ka au korraldada kongressi. Regiooni esindamise kaudu saime suurepärase võimaluse teha oma hääl kuuldavaks Euroopa kardioloogide seltsis, kus Eestil üksiku riigina erilist mõjuvõimu ei oleks,” kirjeldas Viigimaa sündmuse olulisust.

Eesti Konverentsibüroo juhatuse esimehe Feliks Mäguse sõnul oli kardioloogide kongress osalejate arvult üks suurimaid möödunud aastal Eestis aset leidnud konverentse. „Seekordse Aasta Konverentsiteo tiitli pälvinud kardioloogide kongress tõi kokku üle kuuesaja valdkonna spetsialisti, mis on pea kaks korda rohkem kui paar aastat varem Oslos toimunud sündmus,” sõnas Mägus.

Eesti on konverentsiturismi sihtkohana tema sõnul paljudele põnev ning uudne. „Meil on huvitav kultuuripärand ja väga hea hinna-kvaliteedi suhe. Hetkel tunneme puudust veel vaid multifunktsionaalsest konverentsi- ja messikeskusest, mille puudumine seab siin korraldatavatele konverentsidele omad piirid. Samuti on valdkonna arendamiseks võtmetähtsusega tihedate otselennuühenduste olemasolu Euroopa pealinnadega,” sõnas Mägus.

Esmakordselt välja antud innovatiivseima konverentsi eripreemia sai JCI Põhjamaade inspiratsioonikonverents, kus traditsiooniliste töötubade kõrval viidi 600 konverentsil osalenut ellujäämiskursusele Eesti metsadesse. Eduka taotleja tiitli sai Priit Halberg Niplispitsi Seltsist, kes sai õigused Rahvusvahelise niplis- ja nõelpitsi organisatsiooni 19. kongressi ja peaassamblee korraldamiseks Eestis 2020. aastal.

Auhindu üle andnud Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on Eestil ja Tallinnal konverentsiturismist palju võita. „Konverentsivaldkond on kahtlemata üks nišš, kus Eestil on maailmale väga palju pakkuda. Aasta Konverentsiteo konkursil kandideerinud sündmused näitavad ilmekalt, kuivõrd kõrge on siinne tase,” sõnas Sarapuu. Tallinna linn andis välja ka eriauhinna Keskkonnateadlik Konverents, mille pälvis UNESCO Baltic Sea Project võrgustik Tallinnas korraldatud keskkonnateadlikkuse konverentsi eest.

Aasta Konverentsiteo tiitel antakse välja vähemalt 100 osalejaga Eestis toimunud mõjukale konverentsile. Innovatiivseima Konverentsi tiitli saab konverents, mille korraldamisel on kasutatud uudseid tehnoloogiaid, erilisi konverentsikohti, formaate või muid uuenduslikke, loovaid ja leidlikke lahendusi. Eduka Taotleja kategoorias tunnustatakse organisatsiooni või isikut, kes saanud õiguse vähemalt 100 osalejaga konverentsi korraldamiseks Eestis 2016. aastal või pärast seda. Lisaks auhindadele anti gaalal üle tunnistused seitsmele uuele Tallinna konverentsisaadikule.

Aasta Konverentsiteo tiitlit annab Eesti Konverentsibüroo välja viiendat korda. Varasematel aastatel on tiitli pälvinud Euroopa Jaapani-Uuringute Assotsiatsiooni kongress, Routes Europe 2012 konverents, Euroopa Alushariduse Uurijate Assotsiatsiooni Konverents ning Euroopa Majandusarvestuse Assotsiatsiooni EAA 37. aastakonverents.

Eesti Konverentsibüroo (EKB) on riigi, kohalike omavalitsuste ja ettevõtjate koostöös loodud konverentsiturismi katusorganisatsioon, mille tegevuse eesmärk on tõsta Eesti kui konverentsisihtkoha tuntust ja suurendada siin toimuvate rahvusvaheliste konverentside arvu. EKB missioon on anda neutraalset ja tasuta teavet ning leida sobivad partnerid neile, kes plaanivad Eestis konverentse korraldada. EKB tegevus on suurepärane näide era- ja avaliku sektori tõhusast koostööst. EKB tegevust rahastavad EAS Turismiarenduskeskus, Tallinna ja Tartu linn ning eraettevõtjatest liikmed.

Kadri Karu
Eesti Konverentsibüroo

Uudiste arhiiv
Semetron
Johnson&Johnson
Pfizer
Swixx BioPharma
Berlin-Chemie Menarini
Servier
iPharma
Biotronik
UAB “GRAINA”
Novo Nordisk
Amgen
Anka Medical
Hansa Medical
Astra Zeneca
Boehringer-Ingelheim
Novartis
Bayer
Krka
Meditsiinigrupp
Surgitech
Abbott